fbpx
Co jíst před sexem | Hedonist

Budete mít chuť! 7 tipů, co jíst před sexem

Tyhle potraviny nejen dobře chutnají, ale mají magickou moc. Podporují sexuální touhu, potlačují úzkost z očekávaného výkonu, nabudí všechny smysly a vlijí energii do žil. Takže se před ložnicí (nebo jakýmkoli jiným místem) stavte ještě v kuchyni.

1. Avokádo

Avokádo je jedním ze symbolů dnešní doby. Zvyšuje nejen sociální status, ale i zdravou chuť do života. Navíc optimalizuje produkci hormonů, které přispívají ke zlepšení sexuálních funkcí obou pohlaví. Vysoký obsah kyseliny listové napomáhá rozkládat bílkoviny a poskytuje okamžitý a dlouhodobý příval energie. „Správné tuky“, které obsahuje, jsou etanolem vašeho zdraví i sexuálního drajvu. Aztékové mu navíc přisuzovali kouzelnou moc – nejspíš kvůli tvaru připomínajícím varlata.

Avokádo před sexem | Hedonist

2. Jahody

Jahody před sexem | Hedonist

Stejně jako třeba borůvky obsahují zvýšené množství antioxidantů, které odstraňují z těla volné radikály. Čistí tak mimo jiné i cévy, díky kterým se zvyšuje průtok krve v těle. Všude. A dobře prokrvené orgány fungují lépe. Obzvláště některé. Obecně platí, že co je dobré pro srdce, je dobré i pro naše genitálie.

3. Čokoláda s vysokým obsahem kakaa

Čokoláda a láska musí mít společné předky. Kostička pomalu rozpouštěná v ústech vás dostane do nálady celkem spolehlivě. Obsahuje totiž fenylethylamin – endorfin, který vyvolává láskyplné pocity. Pomáhá také optimalizovat hladinu dopaminu – molekuly, která stojí za naším hříšným chováním a tajnými touhami. Navíc se dá skvěle využít i při předehře.

Čokoláda před sexem | Hedonist

4. Ústřice a další mořské plody

Ústřice před sexem | Hedonist

Podobnost ústřice s ženskou vulvou není nejspíš čistě náhodná. Nepřipomíná ji jenom na pohled, ale i na dotek. Zinek v kombinaci s testosteronem je celkem spolehlivou zárukou sexy pokračování. Testosteron dodává chuť k akci nejen mužům, ale i ženám. Zinek pro změnu zvyšuje počet spermií a celkovou sexuální potenci u mužů a udržuje zdravé vaječníky u žen.

Pokud nejste fanoušky ústřic, zkuste mořské ryby. Losos i treska udržují zdravé srdce (a tím i celého člověka – viz výše) a zároveň díky vysokému obsahu omega-3 mastných kyselin zvyšují hladinu dopaminu = lepší libido a silnější orgasmus.

5. Ořechy

Například takové mandle byly symbolem plodnosti už ve starověku. Kešu a mandle i lískové ořechy obsahují značné množství zinku. Vlašské ořechy mají pro změnu vysoký obsah omega-3 mastných kyselin. Ořechy navíc obsahují aminokyselinu L-arginin, která zvyšuje tvorbu kyseliny dusičné v těle. Ta má na svědomí produkci pohlavních hormonů a silnější erekci a výdrž. Ořechy jsou navíc dobré i pro mozek, kde veškeré vzrušení často začíná.

Ořechy před sexem | Hedonist

6. Meloun

Meloun před sexem | Hedonist

Výzkumy naznačují, že meloun může být přírodní alternativou Viagry. Příčinou je chemická látka zvaná citrulin, která zvyšuje množství oxidu dusnatého v těle a uvolňuje tak krevní cévy, což je svým způsobem stejný účinek, který navozují léky používané k léčbě erektilní dysfunkce. Zvýšený oběh je prospěšný i pro ženy – znamená víc energie a víc endorfinů vyvolávajících potěšení.

7. Fíky

Zinek, vápník, železo, draslík – Periodická tabulka prvků na výletě… Ale jen premiantů. Tyhle chemické prvky – v kombinaci s vysokým obsahem vlákniny – nejen uspokojí hlad, ale udrží nás dlouho syté a zároveň při chuti. Navíc při pravidelné konzumaci zvyšují počet i vitalitu mužských spermií. Stejně jako ústřice vzdáleně připomínají ženské genitálie. Milovala je třeba už královna Kleopatra. Hada, který ji uštknul jí donesli v koši plném fíků. Že by v tom byla i sexuální symbolika

Fíky před sexem | Hedonist

Některé dobroty, které se vyplatí konzumovat před sexem v sobě nesou jasnou sexuální symboliku. Jiné se nezdají, ale kromě toho, že skvěle chutnají, připraví váš organismus na pořádný orgasmus. Tak si dobře (po)chutnejte!

Text: Black Mamba

Cubistick

Cubistick je první umělecká erotická pomůcka, vycházející z ladných kubistických tvarů, jenž dotvoří váš prostor a který nemusíte schovávat ve svém nočním stolku.

Spirituální sex: Dojděte až za vrchol
10 nej erotických děl starých mistrů