fbpx
Sexuální hračky omlazují vagínu | Hedonist

4 zdravotní benefity sexuálních hraček

Na sexuální hračky by měli doktoři předepisovat recepty! Mají totiž pozitivní vliv nejen na vaši náladu a atmosféru v ložnici, ale i na vaše zdraví.

Podle výzkumu publikovaného v Britském věstníku porodnictví a gynekologie v roce 2016 minimálně desetina žen zažívá při sexu bolest – trpí tzv. dyspareunií, ale jen mizivé procento z nich vyhledá pomoc. Stydí se a mají pocit, že se s tím musí vyrovnat samy. Výsledky studie, které se zúčastnilo 7000 žen ve věku od 16 do 74 let, ukázaly, že nejvíce jsou postižené ženy okolo padesátky, ale také mladší dívky ve věku od 16 do 24 let.

Sex může bolet z mnoha různých příčin. Ať už fyziologických, jako jsou například jizvy po operacích nebo porodu nebo třeba kvůli vaginální suchosti, či psychických – kvůli stresu a strachu. Právě sexuální pomůcky a kvalitní lubrikační gely mohou do života žen vrátit radost ze sexu a rozpustit úzkost z očekávání bolesti. Navíc nemusíte zobat žádné léky s vedlejšími účinky. Ale pozor! Na rozkoši také vzniká závislost.

1. Lepší sex je prostě lepší. A s jídlem roste chuť

Sexuální hračky činí sex nejen zajímavějším a příjemnějším, ale pomáhají párům zároveň zjistit, co přesně toho druhého vzrušuje. Budete to chtít zkoušet častěji, a jak známo, sex jako takový je pro zdraví nedocenitelný. Orgasmy navíc uvolňují endorfiny, vyplavují stres, zlepšují krevní oběh… Kdybychom chtěli vyjmenovat všechny pozitivní zdravotní dopady dobrého sexu, byli bychom tu ještě zítra. Budete se prostě cítit dobře. A o tom to je.

Benefity sexuálních pomůcek | Hedonist

2. Sexuální hračky pomáhají omladit vagínu

Menopauza není žádný šlágr. Klesající hladina estrogenu vede k vaginální suchosti, těsnosti a atrofii a přímou linkou k bolestivému sexu a navazujícímu snížení sexuálního apetitu. Vibrátory ale mohou tyto příznaky značně zredukovat a bojovat proti nim. Zlepšují totiž tonalitu a pružnost vaginálních stěn a navíc podporují přirozenou lubrikaci vagíny. Sexuální hračky jsou užitečné i po gynekologických operacích a po porodu (pochopitelně po úplném vnějším zhojení). Vaginální tkáň se díky nim udržuje pružná a zabraňuje se tak jejímu přílišnému napínání. Zároveň do vagíny přitéká více krve a tím se urychluje vnitřní hojení.

Sexuální hračky omlazují vagínu | Hedonist

3. Jsou dobré i pro muže

Ze sexuálních hraček mohou mít prospěch i muži. Pánové, kteří používají sexuální pomůcky určené pro muže, trpí méně erektilní dysfunkcí, neschopností dosáhnout orgasmu a sníženým libidem. I chuť je potřeba trénovat… Je navíc pravděpodobnější, že při hrátkách sami se sebou si dříve všimnou jakýchkoli abnormalit a rychleji v případě potřeby vyhledají lékařskou pomoc. Sexuální hračky doporučují odborníci zejména mužům, kteří mají potíže s prostatou, cukrovku nebo trpí srdečními nebo neurologickými onemocněními. Častější erekce totiž podporuje průtok krve do tkání a stimuluje nervy.

4. Bez předehry ani šťouch

Předehra před sexem | Hedonist

Ne nadarmo všichni sexperti zdůrazňují důležitost předehry. Stimulace klitorisu je u většiny žen klíčem k orgasmu a sexuální hračky jsou svazek klíčů. Vibrátory mohou být užitečné i v případě zákeřné nemoci zvané vulvodynie. Jedná se totiž o zatím nevysvětlitelnou bolest v oblasti vulvy, ženského zevního genitálu, a v pochvě. Lékaři jsou víceméně bezradní a zkoušejí kdeco, aby ženám, které jí trpí, jejich trápení ulehčili. Díky sexuálním hračkám může žena svoje tělo prozkoumat a cítit se tak uvolněněji. Příznaky často ustoupí. Dalším strašákem je tzv. vaginismus, při němž se vaginální svaly smršťují při pokusu o proniknutí. Léčí se mimo jiné různými diletačními pomůckami. Menší vibrátor s lubrikačním gelem ale prokáže možná lepší službu. A nepůsobí tak strašidelně a nesmlouvavě. I když s diletátory může být taky celkem legrace – pokud ovšem netrpíte vaginismem a někdo na vás (zevnitř) netlačí. Nízkofrekvenční vibrace vibrátoru mohou mít pro svaly pánevního dna sedativní účinek, zatímco vyšší frekvence je spíše stimulující. Není to jen o tom „něco si tam strčit“…

Popularita hraček pro dospělé stále roste. Společenské tabu, které je donedávna obklopovalo se pod tíhou doby zbortilo. Technologie jdou stále vpřed. Byla by škoda nepřibrat je do party. Zvlášť, když prokazatelně snižují bolest a zvyšují potěšení!

Text: Black Mamba

Cubistick

Cubistick je první umělecká erotická pomůcka, vycházející z ladných kubistických tvarů, jenž dotvoří váš prostor a který nemusíte schovávat ve svém nočním stolku.

10 nej erotických děl starých mistrů
Takhle ne! Co mužům rozhodně nepřipadá sexy?