fbpx

Bezpečný flirt jako cesta z pasti

I když jste po uši zamilované, nebo pilně studujete a vztahy vás nezajímají, či vzorně pečujete o domácnost včetně čtyř dětí a všem okolo tvrdíte, že žijete svůj sen, stejně to nakonec nevydržíte, poslechnete volání divočiny a vyrazíte do noci. Samy. Aniž by vás někdo musel vytáhnout za pačesy. Jinak by vám totiž zaručeně hráblo. Vysvětlíme si, proč je únik přirozený a v čem může pomoci další prospěšná aktivita – flirtování. Naučte se „hrát si“ venku a nemusíte potom „zlobit“ doma.

Zamilovanost. O co tu jde? Když propadáte citům pro jiného člověka část vašeho mozku, která kontroluje uvolňování dopaminu se abnormálně aktivuje. Tato mozková část pak vyšle nezvykle velké množství dopaminu do mozkového centra potěšení. Jen pro zajímavost, je to skoro stejná dávka, jakou mozek obdrží po požití třeba kokainu. Ironií je, že na druhou stranu mozek zase zkrouhne dodávku serotoninu, jehož nedostatek způsobuje deprese. Navíc dopamin, stejně jako kokain kromě euforie způsobuje i nespavost a nechutenství. Proto možná do koktejlu zamilovanosti barman Mozek štědře přimíchává i hormon snižující zábrany a úzkosti – oxytocin. Na zamilovanosti můžeme být tedy závislí jako na drogách. Stejně tak šílíme, když našeho drahého nebo drahou nevidíme dost často a brzy nám z toho fyzicky není nejlépe. Je to sice úžasný drive ale tělo to dříve nebo později přestává dávat. Jak ale zamilování zmírnit a přitom o něj nepřijít? Jak se přepíná na tlačítko „láska“? Vydržte, dostaneme se k tomu už brzy.

Nakonec začnete pociťovat jistý neklid, který může snadno přerůst až ve známý pocit, že „vyletíte z kůže“, protože nezvládáte intenzitu nového vztahu. Vyhoříte doma mezi kastroly, i když jsou děti sebeúžasnější, nebo rezignujete na všechny vztahy, protože jdou stejně do kytek. Tělo nám radí vždycky správně a nejinak je tomu i v tomhle případě. To ono vás nakonec dožene k tomu, abyste se vyvenčily. Ovšem bez obav! Lze ukojit žízeň po změně, zůstat neposkvrněná jak svatý obrázek a k tomu poladit partnerství. Třešničkou na dortu je větší sebevědomí do výbavy, až budete třeba hledat toho pravého! Jdeme na to.

Rozebereme si tu spolu metodu starou jako svět sám. I když právě „cukr a bič“ zabírá ze všech způsobů lovení a i v pozdějším udržování partnerství nejefektněji, stále ho mnoho žen a dívek neovládá nebo ovládat nechce. Děje se tak z různých důvodů.

Za prvé: Jejich matky to taky neumí, tudíž jim dovednost nemohly předat.

Za druhé: Samy se staly matkami a pro spoustu žen se tak zúží svět ze “zábavy, sportu, náruživého sexu, inspirativního duševního rozvoje, péče o manžela a jeho penis” na “péči o dítě”.

Za třetí: Toho svého přece ulovily, takže se už nemusí snažit.

Za čtvrté: Na lov je stejně pozdě.

Za páté: Je to pod jejich úroveň.

A nakonec za šesté, důvod, který by mohl být odpovědí všech žen ze skupiny jedna až pět: Není to potřeba.

Skutečně není? Stačí si položit krutou otázku a pravdivě si na ní odpovědět: cítíte propojení se svým partnerem a on s vámi? Nebo jen vedle sebe žijete, hezky se staráte o děti, nekřičíte na sebe a jste k sobě ohleduplní… O svých niterných pocitech nehovoříte buď s nikým nebo pouze s terapeutem? Připadá vám to povědomé? Chtěli byste to změnit? Potom je potřeba opět probudit svou sexualitu, která chrupe někde pod stohy povinností. Je nutné se otevřít, nebo-li spojit se se svým tělem, vnímat znovu svou sílu a energii a skrze ně se propojit s druhými lidmi, kteří mají tu stejnou sílu a energii, ale třeba také spící. A vy ji v nich můžete rozdmýchat. A to tím, že jim vyjdete naproti. Díky probuzené sexuální energii a tím pádem větší otevřenosti poté můžete s vaším partnerem doma jít víc do hloubky, lépe ho chápat a ideálně se s ním v této hloubce propojit. Vést jako za ruku jeho energii ze srdce, aby se bez obav pomazlila s tou vaší. A tím se jeden druhému otevřete. No, a je to. Zní to moc složitě, abstraktně? Tak se pusťme do praxe.

Napojení se dobře trénuje na cizích lidech, protože o vás nemají žádné předsudky, je mezi vámi čisto. Pokud se necítíte na to odjet s 15ti dalšími cizími lidmi na seminář do lesů, zkuste první bar nebo klub. A tam flirtujte. Jediné, co v tu chvíli existuje je sexuální energie, nebo-li způsob propojení s druhými. Díky sexuální energii se otevíráme a jsme schopni též přijímat. Jak ale nenaletět nebo se nenechat zneužít? Pojďme se podívat bezpečnému flirtování na zoubek.

Na rozdíl od mužů, ženám, když už se rozhodnou lovit nejde vetšinou o to svou oběť sežrat i s kalhotkami. Stačí vědomí, že by objekt zájmů mohl být náš. K tomuto poznání dospějeme během několika sekund trvajícího pohledu do očí. Hudba, víno, performance na pódiu, všechno může stát za houby, ale stačí skutečně tato chvilička a víme, že to nebyl ztracený večer. Teď je ale potřeba si dát pozor na několik věcí.

Fáze 1 – Příprava na akci: Co není cukr

Ať už jdete večer ven mezi lidi z jakéhokoliv důvodu, rozhodně netoužíte, aby vás muži nebo zkrátka ti, díky nimž se vám potí dlaně, červenáte se a oči se samy od sebe klopí k podlaze, neregistrovali, nebo ještě hůř, úmyslně přehlíželi. To se může stát když zvolíte:

A) Zbytečný doprovod

Přijdete se skupinou hihňajících se kamarádek. Myslet si, že díky tomu navýšíte potenciální zájem o vás, je omyl. Oslovit nebo vyslat pohled si dovolí buď arogantní nadsamec nebo podivín, se kterými nenavážete nic, co by pro vás mělo valnou hodnotu. Většina mužů zvolí bezpečnou vzdálenost. Nebo vy snad znáte chlapa, kterému by bylo dobře poblíž slepičího hašteření? Samozřejmě pokud vyrazíte s pár přítelkyň, které dokáží koexistovat i jinak, než jen v houfu s vámi uprostřed, ničemu to nevadí a vám to při entrée dodá chybějící odvahu. Lepší je ale tajemná osamocená neznámá než slepice na hřadě.

B) Dobrý den, kozy ven

Přepísknete to s vyzývavým oblečením. Více pohledů každopádně upoutá žena sexy nebo elegantně oblečená, než kreatura ve volných džínách a mikině. Obecně ale platí „méně je více“ a vy chcete spíše zaujmout svou vnitřní silou než výstřihem, protože jedině ta zarezonuje s energií protějšku a tento fyziologický jev způsobí kýžené napojení.

C) Chytit slinu

Příliš rychle se opijete. Alkohol otupuje smysly, ale bohužel všechny, nejen nervozitu. Také citlivost, rovnováhu, úsudek, a další. Takže co vám může připadat jako něčí zájem byste neopilé snadno odhalili jako hon za snadnou kořistí. Stejně smrtící je mylný pocit sounáležitosti. Směje se opravdu „s“ vámi? Není to spíš „vám“? Opilé to nepoznáte. Jestli s alkoholem nemáte vyjasněné pozice, kdo je sluha a kdo pán, nevolte víno, u kterého se na jeho nerozlučnou společnici vodu často zapomíná, ale spíš pivo nebo nějakou míchačku s džusem. Ne obojí!

D) Vlka co čenichá Karkulku

Hladově vyhlížíte. Představím si holku, samotnou, stojící poblíž baru, nervózně si pohrávající se skleničkou, těkající očima po místnosti. Nepomůže ani obklopení pipinami, protože tím spíš je jasné, proč je s sebou máte. Ne kvůli dobré společnosti, ale abyste nepůsobila tak zoufale. Stačí se uvolnit, soustředit se na svůj dech, zaposlouchat se do hudby, zavřít oči a chvíli třeba tančit, vnímat okolí, jakoby to byl jen film a vy v něm můžete být, aniž by vás někdo viděl, hodnotil, vyrušoval. Jen BÝT. Je to trochu podobný pocit jako při cestování. Nečekáte, že někoho potkáte, nebo že vás někdo osloví, jen vnímáte danou chvíli – moře, památky, pouliční rej. Tak přestanete řešit okolí a necháte ho, aby si vás všimlo první.

E) Ledovou královnu

Uzavřete se ve své dokonalosti a zabalíte do pláště nedostupnosti. Přece nemáte zapotřebí se k někomu ze svého trůnu sklánět. Oni by se měli tetelit nadšením, když o ně náhodou zavadíte očkem, ne? Slyším, že reagujete: Ale chlapi přece baví dobývat…? Ano, ale musíte si uvědomit, že pěkných holek je hodně, zajímavých kluků poskrovnu a času málo. A nám teď jde o trénování napojování, nehledáme osudovou lásku.

Photo by David Fagundes

Třeba si teď říkáte: od áčka po é je mi všechno jasné a nedělám to. Chápu smysl napojení, dosáhnu ho, ale pak „se to nějak podělá“. I tak je to úspěch. Jste skvělá! Dobrá práce. Ne každý se dostane až sem. Ale práce ještě nekončí, bohužel. Tím se dostáváme k:

Fáze 2 – Bič v akci

A) Ani úlet ani love story

S flirtem je třeba přestat včas. Nedat vašemu objektu testování ani o fous víc pozornosti než on vám. Někdy může stačit opravdu jen vteřina dvě a víte, že „TO tam je“. Jindy si svůj pocit potřebujete potvrdit ještě párkrát a během večera se to může podařit pomocí dalších pohledů. Oči jsou skutečně okna do duše a nejrychlejší cesta k poznání vnitřního světa toho druhého. Jakmile ale pocítíte „už TO sice mám, ale stejně chci ještě“, tak to je přesně chvíle, kdy se musíte otočit a zaměřit se jinam nebo jít domů. Protože jestli to neuděláte dojde buďto k úletu nebo ke zklamání, že vám „už další TO nedal i když vy jemu ano“. Oboje vede do pekel. Úlet vám naruší intimitu vašeho partnerství, nebo, pokud partnera nemáte příliš brzy uspokojí někoho, kdo by vás možná i chtěl „na dýl“, ale jakmile z flirtu vystřízliví dojde mu, že jste příliš laciné zboží. Zklamání zase vygumuje všechno, o co vám v bezpečném flirtování šlo – probuzení sexuality, osahání si svých hranic a uvědomění vlastní hodnoty.

B) Nevyměknout

Právě jste prošla všemi fázemi na jedničku. Sexy zajímavý týpek po vás pokukuje, ale když zjistí, že nepokračujete ve hře, rozhodne se jednat. Teď přichází zkouška ohněm. Poslední level. Osahané hranice je třeba zabetonovat. A on už jde. Osloví vás, nabídne koupit pití, zeptá se na jméno a podobně, a vás to samozřejmě těší, blaží na entou. Úplně se tetelíte! To je ovšem jen polichocené ego, které s napojováním nemá nic společného. O Egu si povíme více jindy. Teď zpátky do arény. Dopřejte si to, vychutnejte si mlčky sladké vítězství. Pozor na slova! Dokáží vás prozradit a mají fatální následky. Takové uculení se plus „to seš ale milej“ může všechno úsilí zhatit. Proto pokud nenacházíte pevnou půdu pod nohama, pěkně poděkujte za nabídku a hybaj domů. Neřešte: „co chudák on, jak k tomu přijde, vždyť byl TAK milý, a jak se o mě snažil… Přece ho za to musím nějak odměnit, nějak mu dát najevo, že se mi líbí, že bych ho chtěla, kdyby…“ Řeknu to jednoduše: Nemusíte nic. Nejste mu nic dlužná. Nešlo o provokaci, ale o hru, ke které oba znáte pravidla, nikdo nic nikomu neslíbil a ani nikdo nikoho k ničemu nenutil. On to zvládne, je přece velkej kluk :).

Pokuste se nově prožitý pocit udržet a hýčkat co nejdéle. Je mimochodem dost vzrušující. Vsadím se, že až s ním doma zalezete pod společnou peřinu, pěkně to tam rozhicuje. Až přejde smršť tak si o všem můžete popovídat. Netlačte na pilu, ale když si otestujete systém propojování na jiných, vaše srdce se ho naučí a snáze vám půjde „rozchodit “ v partnerstvích, kde možná dřív i žilo. A hele! Máte ho. Tlačítko na lásku = napojení.

S tématem „cukr a bič jako pomocník pro bezpečné flirtování“ jsem téměř u konce. Pokud by vás zajímalo téma Použití cukru a biče ve vztazích, napište si nám o něj.

Na závěr bych tu ráda zmínila krátký úryvek ze seriálu IT Crowd, kde jediná jednoduchá replika všechno výše zmíněné shrnuje. Možná by stačilo slyšet jen tu:-)). V kostce jde o Britský seriál o třech (Jenny, Moss a Roy) roztomilých „na oko“ lůzrech, kteří ovšem nikdy nenechají nikoho otřást svou hodnotou, i když jimi ostatní pohrdají. A vědí proč. Jsou jedineční. Pracují spolu ve sklepě luxusní budovy, kde v patrech nad nimi nemají stovky zaměstnanců – kolegů tušení, co se odehrává mezi rukou na myši a zásuvkou od počítače. To ví teda jen Moss a Roy. A Jenny zase jediná ví, že jsou jedineční. Jednou je Jenny pozvaná na školní sraz po letech v podobě plesu, ale stydí se jít sama, protože, jak jinak, nemá partnera ani děti. Moss navrhne, že jí partnera zahraje. Jenny váhá, ale nakonec to riskne, protože by se děsně chtěla před spolužáky předvést. Tak jdou do toho, na plese korzují a Jenny je tak nervózní, že radši ani nemluví. Moss to ovšem všechno obstarává za ni a svou roli si užívá. Všem vypráví, že je trenérem tenisu, doma mají dvě úžasné děti, a jak Jenny miluje. Spolužáci jsou oslněni a chtějí vědět, v čem se skrývá její tajemství, kterým si tak šarmantního muže udržela. Moss odpovídá:

„She is an angel with the kids and a prostitute in the bed.“ A vy už teď víte, že to jde:-).

Cubistick

Cubistick je první umělecká erotická pomůcka, vycházející z ladných kubistických tvarů, jenž dotvoří váš prostor a který nemusíte schovávat ve svém nočním stolku.

Inspirace z tantry: Tvrdý pták? Naopak!
BDSM aneb Co dál, když doma všechno znáš